سهام بانک صادرات بازار گردانی می‌‏شود

آقای ارجمندی
غلامرضا خلیل ارجمندی، مدیر امور مالی و خصوصی سازی بانک صادرات در گفتگو با خبرنگار موج بر اطلاع رسانی سهم بانک صادرات از سوی هیات مدیره شرکت بورس ظرف چند روز آینده تاکید و علت تاخیر پذیرش بانک صادرات در بورس را بزرگ بودن این بانک نسبت به دیگر بانک‌های کشور ذکر کرد.
مسئول خصوصی سازی بانک صادرات در توضیح کندی روند پذیرش این بانک به وجود 3260 شعبه بانک صادرات در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: گستردگی بانک صادرات در 30 استان کشور، ما را مجبور به تهیه 30 صورت مالی می‌کرد که این صورت‌های مالی باید مورد حسابرسی قرار می‌گرفت.
ارجمندی با اشاره به موافقت وزیر اقتصاد به عرضه شش درصد از سهام این بانک و ارزش و قیمت گذاری این سهم ازسوی شرکت تامین سرمایه امین اذعان داشت: سرمایه 16 هزار و 803 میلیارد ریالی این بانک، یک و نیم برابر دو بانک تجارت و ملت است.
وی با اشاره به استاندارد 8 درصدی کمیته بال برای نسبت کفایت سرمایه، به نسبت 9/7 درصدی کفایت سرمایه بانک صادرات تاکید کرد و از بازار گردانی این سهم پس از عرضه اولیه خبر داد و با پیش بینی از استقبال این سهم در بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد بخش‌های حقوقی که علاقه‌مند به خرید سهام هستند، سهام را نگه دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.